Etiket arşivi: bepanthene krem ciltte tüylenme yapar mı

Mükemmel makyajın sırları

Hollywood yıldızlarının tercihi Max Factor’e göre her zamankinden daha genç ve güzel görünmenin yolu doğru makyaj tekniklerinin uygulanmasın-dan geçiyor. İşte hayat dolu, canlı, dikkat çeken ve kendinden emin kadın olmanın püf noktaları…

Kaynak: Kelebek

Ruj

Dudaklar, yüzün ifadeyi en iyi yansıtan bölgesi. Ruj renginiz, cilt tonlarınızı bütünleyici nitelikte olmalıdır. Parlak renkli cilde sahipseniz, pembe veya bej tonları size uygun. Cildiniz soluksa seçiminizi parlak kırmızılar ve bordolardan yana yapmalısınız.

Allık

Ruj tonunuza göre allık renginizi seçin. Yumuşak ve kalın bir allık fırçası kullanarak, allığı elmacık kemiklerinizden başlayarak sürün. Dışa doğru hareketlerle kulağa kadar yayın. Burun kenarlarına sürmeyin çünkü yüzünüzü daraltır ve içe çeker.

Far

Gözleriniz, insanların sizinle konuşurken baktığı ilk yerdir. Pastel ve canlı tonları karıştırıp gözlerinize renk ve çekicilik katın. Bir far kalemi yardımıyla, göz çevrenize daha uçuk bir renk sürün. Göz kapağınızda koyu tonlar tercih edin.

Rimel

Rimel çubuğunun ucunu kullanarak önce alt kipriklerinizi boyayın. Böylece, yukarı bakarken göz kapağınızın beneklenmesini engellemiş olursunuz.

Fondöten

Mutlaka nemlendiricinin üzerine sürülmelidir. Yüzünüzün doğrudan ışık almasına dikkat edin. Gölge oluşmaz ve makyajınız yüzünüze eşit dağılır. Küçük miktarlarda ve parmak uçlarınızı ya da fondöten sürgerini kullanarak sürün. Göz kapaklarını ve dudakları fondötenle kaplamak, cildinizde farklı renklerin oluşmasını engeller.

Bahara hazır olun

Sothys’in vücut toniği ‘Brume Hydra Tonic’ cildi bahara hazırlıyor. Mevsim değişikliklerinden dolayı ciltte oluşan sağlıksız ve mat görünümü gideriyor ve cildi canlı bir görünüme kavuşturuyor.

Cildini sevenler için

Eubos kremli banyo yağı, banyo sırasında cildin kaybettiği yağı yeniden kazandırıyor. Cildi temizliyor, yumuşatıyor, bakımını yapıyor ve cilt tarafından kolay emiliyor.

Tüylenme Problemimiz mi ?

Tüylenme problemimiz mi..
Hanımların en büyük kâbuslarından biridir tüylenme problemi…

Birçok kadın hastamın ‘bende tüylenme problemi var’ diye bana başvurduğunu bilirim. Çocukluğumda harıl harıl yapılan şeker ve limon karışımı ağda seanslarını hatırlamaktayım.

Peki, tüylenme bir problem midir? Ya da tüylenme problemini normal ile anormal arasını nasıl değerlendirmeliyiz?

Amerikan klinik hiperandrogenizm kılavuzuna göre tüylenmenin tanımı Ferriman-Gallwey skalasında tanımlanan bölgelerdeki tüylenme artışı olarak değerlendirilmektedir.

Kuzey Avrupa ve Asyalılar dışındaki ırklardaki kadınlarda kıl büyümesi daha fazladır. Akdeniz bölgesinde yaşıyan kadınların %50’sinden fazlasının meme bölgesinde tüylenme olması doğal olarak karşılanması gereken bir durumdur. Bu durum hastalık olarak veya anormal bir durum olarak algılanmamalıdır.

Hirsutizm yani aşırı tüylenme bunun yanında önemli bir endokrin sorundur. Fakat aşırı tüylenmenin normalden ayırt edilmesi gerekmektedir.

Niçin aşırı tüylenme önemlidir?

Çalışmaların bize gösterdiği aşırı tüylenmesi olan kadınlarda yüksek tansiyon, kolesterol düzeylerinde bozukluk, şişmanlama, meme ve yumurtalık kanserine yakalanma ihtimallerinin daha yüksek düzeyde olduğudur. Daha nadir rastlanan böbrek üstü bezi tümörleri de tüylenmeye ve ses kalınlığı, sivilcelenme gibi bulguların ortaya çıkmasına yol açabilmektedir. Bu yüzden normalden daha fazla bir tüylenme ile karşı karşıya kalırsak ve adet düzenimizde bozukluk, bununla birlikte kilo problemimiz var ise bir doktora başvurmakta yarar vardır.

Yaz aylarını yaşadığımız şu zamanlarda ve tüylerimizin bizi en rahatsız ettiği şu dönemlerde eğer düzenli adet görüyor tek sıkıntımız tüyler ile uğraşmak ise birçok kadına yaptığım tavsiye; ‘ enjoy yaz tatili’