Etiket arşivi: cilt beyazlatmak için bitkisel çözüm

CİLDİ BEYAZLATAN VE LEKELERİ GEÇİREN DOĞAL FORMÜL

Cilt lekelerinden kurtulmak isteyen hanımlar, pek çok yöntem deniyor. Kimisinden sonuç alırken, kimisi hiç bir işe yaramıyor. Şimdi sizlere öenereceğimiz doğal yöntemle cilt lekelerinize veda edeceksiniz.

GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 çay bardağı pirinç,
* 2 çay bardağı su,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Pirinci, suyun içinde 3–4 saat bekletin. Sümüş olduğunuz pirinçten elde ettiğiniz, su ile, günde 1 defa, cildinizi silin. 10 gün uygulayacağınız bu kür sonucunda, cildinizin berraklaştığını, renginin açıldığını göreceksiniz.
Not: Yukarıda verilen miktarlarda hazırlanan pirinç suyu, 2 gün kullanılabilir.

CİLDİ BEYAZLATAN DOĞAL MASKE TARİFLERİ

Bazı insanların ten renkleri, güneş,rüzgar veya başka dış etkenlerden dolayı kararır. Ne yaparlarsa yapsınlarbu esmerlikten kurtulamazlar. Cildi beyazlatmak için bazı özel formüller gerekir. İşte bu özel formüllerden iki tanesini sizler için yayınlıyoruz.
1.FORMÜL :
GEREKLİ MALZEMELER : İki damla lavanta yağı, bir tane yumurta akı ve iki yemek kaşıkda fasülye unu.
HAZIRLANIŞI : Bütün malzemeleri karıştırın ve krem haline getirin.Göz çevresi ile dudaklar hariç kullanın.Bunu yirmi dakika bekletip ılık suyla yıkayın.Daha sonra nemlendirici kullanın.Cildiniz ölü hücrelerden arınacaktır ve sivilceler içinde iyi gelecektir.Cildinizin renginide açacaktır.
2.FORMÜL :
GEREKLİ MALZEMELER VE HAZIRLANIŞI : Elli gram soya peyniri tofuyu alın. On beş gram maya ile soya peynirini ezin ve bunu yarım saat mayalandırın.Bunu masaj olarak yüzünüze sürün.On beş dakika sonra ılık su ile temizleyin.Bu maske özellikle yağlı ciltler için uygundur..Gözeneklerinizi açar ve sıkılaştırır, cilt renginide açar.